Sektor Fintech, Start-upy, IT i cyberprzestępczość

Nasza kancelaria od początku działalności pomogła rozwinąć się wielu firmom które dopiero co uzyskują finansowanie swojej działalności bądź obecnych na rynku od wielu lat.

 

Działamy zgodnie z zasadą – że pomagamy w znalezieniu praktyczne rozwiązań, nie tworzymy nowych problemów; zapraszamy do kontaktu z nami w celu przedyskutowania zasad współpracy.

Rozumiemy że porady prawne dla przedsięwzięć innowacyjnych lub nowych przedsiębiorców, mogą być trudno dostępne ze względu na koszty usług prawnych – w każdym z takich przypadków w miarę możliwości będziemy uwzględniać ten fakt przy wyliczaniu naszego honorarium.

Naszym klientom z sektora prywatnego doradzamy na każdym etapie procesu rozwoju przedsięwzięcia. Można wyróżnić kilka zadań jakie często stawiają przed nami klienci; 

  • pomagamy we wprowadzeniu produktu na rynek, poprzez usługi opracowania zgodności produktu z krajowymi normami prawnymi (‘compliance’);
  • pomagamy w tworzeniu regulaminów, Ogólnych Warunków Umów, różnego rodzaju polityk firmy;
  • pomagamy zarejestrować działalność gospodarczą w kraju i za granicą;
  • pomagamy w uzyskaniu licencji na prowadzenie działalności gospodarczej (w kraju i za granicą);
  • pomagamy i reprezentujemy w kontaktach z regulatorami;
  • pomagamy w sporządzeniu regulaminów, zasad obsługi, wzorów pism, formularzy czy oświadczeń w ramach prowadzonej działalności;
  • reprezentujemy w sporach z zakresu prawa spółek i prawa handlowego;

Nie świadczymy pomocy prawnej dotyczącej kwestii finansowania przedsięwzięcia ale współpracujemy z doradcami księgowymi którzy mogą pomóc w tym zakresie. 

Nasze koszty są wyliczane na podstawie stopnia złożoności zadania i naszego zaangażowania. W przypadku jednorazowego zadania, takiego jak zaopiniowanie umowy czy pomoc w procesie przygotowania oferty, zazwyczaj nasze koszty określane są jako honorarium za wykonanie jednej czynności. Przedstawimy ofertę z propozycją naszego honorarium i taką też sumę Państwo zapłacą za nasze usługi. Nasze honoraria rozpoczynają się od sumy 1 500 zł + VAT, za pierwsze kilka godzin naszej pracy (szczegóły i zakres ustalamy indywidualnie z każdym klientem).

 

W przypadku czynności ciągłych, których końca nie da się precyzyjnie określić (długotrwałe procesy), stosujemy albo stawki godzinowe, albo wyliczamy honorarium za etapy, gdzie przedstawiamy stawki za określoną część postępowania w sprawie oraz nasze doradztwo.

Tym z Państwa, którzy staną w obliczu sporu dotyczącego prawa nowych technologii, jeśli to tylko możliwe zawsze rekomendujemy sugerujemy alternatywne metody rozwiązywania sporów (negocjacje, mediacje czy arbitraż), które mogą zakończyć się ugodą lub wyrokiem sądu arbitrażowego.

Prosimy o kontakt pod adresem info@wsalegal.com, jeśli są Państwo zainteresowani prawem nowych technologii.

Oferujemy bezpłatną, 30 minutową konsultacje dla start-upów czy dotyczących cyberprzestępczości. W tym celu prosimy o kontakt pod naszym numerem telefonu (+48 22 203 54 91) lub z jednym z naszych prawników.

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat niektórych najciekawszych spraw dotyczących start – up’ów, prawa nowej technologii i cyberprzestępczości, w których byliśmy do tej pory zaangażowani.

Prosimy pamiętać że rezultaty jakie osiągnęliśmy w poniżej prezentowanych sprawach, mogą nie być reprezentatywne dla ogółu lub innych spraw dotyczących cyber-bezpieczeństwa / prawa nowych technologii. Prosimy zasięgnąć porady prawnika, który oceni Państwa szanse na pozytywne zakończenie Państwa sprawy.

  • W porozumieniu z prawnikami z Wielkiej Brytanii doradzaliśmy w sprawie oferty zaprojektowania jądra programu komputerowego umożliwiającego monitoring ruchu na jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii przez polską firmę informatyczną;
  • Doradzaliśmy producentowi software-houe’u z Londynu w sporze z polskim przedsiębiorcą, dotyczącym prawa własności do jądra programu konwertującego mowę na tekst;
  • Reprezentowaliśmy klienta w sporach z zakresu cyberprzestępczości. W sprawie w której reprezentowaliśmy kanadyjskiego przedsiębiorcę w sprawie dotyczącej kradzieży/przekierowania przelewu pieniędzy z wykorzystaniem technologii internetowej.

Prawnicy z Ontario (CA) uzyskali dla naszego klienta liczne zabezpieczenia dotyczące wyjawienia dokumentów przeciwko licznym podmiotom oraz zabezpieczenia, które po stosownym uznaniu przez polski sąd, zostały uwzględnione przez polskie sądy / banki;

  • Udało nam się doprowadzić do zamknięcia serii naruszeń (klonowania) stron internetowych przedsiębiorcy ze wschodniej Polski, w której to przestępcy kopiowali jego stronę, wyłudzając dane osobowe i pieniądze;

Informacje zawarte na tej stronie internetowej nie stanowią porady prawnej związanej z prawem nowych technologii. Są wyłącznie informacją o naszych usługach.

Rezultaty które osiągnęliśmy w tych sprawach mogą nie być reprezentatywne i nie zawsze mogą być tożsame z tymi osiągniętymi w Państwa sprawie.

Prosimy o kontakt pod adresem info@wsalegal.com, pod numerem +48 22 203 54 91, lub o skorzystanie z poniższego formularza, jeśli są Państwo zainteresowani naszymi usługami.

Jak możemy Ci pomóc?

*pola wymagane